CZYSZCZENIE, RENOWACJA I KONSERWACJA WYKŁADZIN PCV

 

 

Renowację wykładzin PCV przeprowadza się po to, by przywrócić jej pierwotny wygląd oraz zabezpieczyć przed dalszym zużyciem, które odbywa się poprzez proces ścierania powierzchni. Przeprowadza się ją w kilku etapach i z użyciem profesjonalnych środków chemicznych i urządzeń czyszczących.

Poszczególne etapy zależne są od rodzaju wykładziny (np. atestowane do gabinetów stomatologicznych wykładziny Linoleum doczyszcza się innego rodzaju środkami chemicznymi. Ponadto w tym przypadku, przed procesem zabezpieczania dyspersjami polimerowymi wykładzinę należy zaimpregnować )

 

 

CZYSZCZENIE WYKŁADZIN PCV - I etap – gruntowne doczyszczanie maszynowe:

 

Aby posadzka była należycie wyczyszczona  koniecznie trzeba rozpuścić i usunąć wszelkie zabrudzenia, zarówno te powierzchniowe jak i te, których nie da się usunąć poprzez zwykłe mycie mopem. Najtrudniejszy do usunięcia jest brud, który dostał się w głąb  ‘porów’ wykładziny z tworzywa sztucznego. W tym celu używa się specjalnych padów, szorowarek oraz specjalistycznych środków chemicznych – odpowiednio dobranych do rodzaju tworzywa i skuteczny w rozpuszczaniu starych i utrwalonych zabrudzeń. Po przeprowadzeniu procesu doczyszczania trzeba posadzkę dobrze ‘przepłukać’, co czyni ją gotową na kolejny etap – zabezpieczanie dyspersjami polimerowymi. Zanim jednak będzie można zabezpieczyć podłogę potrzebny jest czas na dokładne jej wyschnięcie;

 

KONSERWACJA PRZEMYSŁOWYCH WYKŁADZIN PCV - II etap –  powłoki polimerowe  - 'lakierowanie' ( w przypadku wykładzin Linoleum przed tym procesem przeprowadza się impregnację):

 

Kiedy posadzka jest dobrze i dogłębnie wyczyszczona, zneutralizowana i wysuszona można przejść do głównego procesu renowacji. Nie bez znaczenia jest tutaj jakość dyspersji polimerowej. W miejscach mocno obciążonych przez duże natężenie ruchu niezbędne jest zastosowanie powłoki polimerowej specjalnie przeznaczonej do danej powierzchni i tylko z najwyższej półki. W celu uzyskania pełnego efektu wizualnego jak i właściwego zabezpieczenia powierzchni nanosi się 3 warstwy powłok polimerowych z godzinnymi przerwami na wyschnięcie po każdej z nich.

 

CZYSZCZENIE

Usługi czyszczenia i renowacji podłóg i posadzek wykonujemy na następujacym obszarze: Gliwice, cały Śląsk, Wrocław, Kłodzko, Opole, Kraków i okolice. Większe zlecenia wykonujemy na terenie całej Polski i Niemiec.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na naszych pozostałych stronach:

 

www.CzyszczenieProfesjonalne.pl

lub pod nr tel. 609 465 702